Kiek uždirba programuotojai?


Kiek Lietuvoje veikiančiose įmonėse uždirba programuotojai? Žinoma – labai įvairiai.

Priklauso nuo patirties ir nuo įmonės. Vienur dirba visokio lygio specialistai, kitur samdo tik patyrusius, todėl ten vidurkiai natūraliai bus didesni.

Kas sudaro programuotojo atlyginimą?

Svarbu paminėti, kad programuotojų atlyginimai neretai susideda iš dviejų dalių – pinigų ir įmonės opcionų/akcijų paketo. Antrą dalį dažniausiai siūlo technologijų startupai, o jos dažniausiai nesiūlo įmonės, kurios parduoda programavimą kaip paslaugą kitoms įmonėms (perku programuotoją už 3k/mėn, parduodu jo darbą į užsienį už 10k/mėn – kitaip sakant – outsourcingas).

Pinigai + akcijų/opcionų paketas yra vadinama total compensation.

Man visada yra įdomiau piniginė dalis, nes opcionai ir jų vertė dažniausiai yra šakėmis ant vandens rašyta. Gal paeis korta, gal nepaeis. Iš darbuotojo perspektyvos tai yra loterija, toks savotiškas WSB už trečdalį ar daugiau atlyginimo, be galimybės pasirinkti ant ko statai. Jei ir paeis – nežinia kada tai nutiks. O gyventi reikia šiandien – todėl pats visada labiausiai vertinu realius pinigus, kurious galiu pats investuoti ten kur noriu, pasverdamas sau priimtinas rizikas.

Todėl savo vertinimuose atlyginimu laikysiu tik pinigus ir priedus likvidžiomis akcijomis. Sorry, startupai, bet loterijos bilietų prie atlyginimo nepriskirsiu. Nesakau kad opcionai blogai – visada smagu, jei korta paeina. Pats ir turiu ir toliau renku opcionus. Bet to nelaikau atlyginimo pakaitalu (jei atlyginimas yra 150k pinigais + 150k nelikvidžiais opcionais, tai atlyginimas yra 150k, ne 300k).

Taip pat nepamirškime, kad atlyginimai yra nurodomi prieš mokesčius. Lietuvoje esame įpratę atlyginimu laikyti tą dalį, kuri yra uždirbama “į rankas”. Tačiau viskas yra daug įdomiau. Apie mokesčius, jų optimizavimą – vėliau. Atlyginimas pirmiausia yra tai, kiek darbdavys moka už darbuotoją.

Žvilgsnis į vietinę rinką

Pirmiausia, pažiūrėkime kas darosi vietinėje rinkoje.

Šį kartą specialiai žiūriu tik į Lietuvoje veikiančias įmones. Apie tai, kad rinka šiais laikais (ir dar gerokai prieš covidą) iš tikrųjų yra globali, apie Lietuvoje veikiančių įmonių konkurencingumą globalioje rinkoje rašysiu atskirai.

Vaizdui susidaryti imkime keletą atsitiktinių įmonių, kurios yra techninės ar bent didžiaja dalimi techninės (jų padaliniai Lietuvoje dirba su technologijomis).

Remsiuosi rekvizitai.lt skelbiamais atlyginimų vidurkiais ir darbo skelbimuose nurodytais rėžiais. Leisiu sau paspekuliuoti ties tuo, kas gali būti piniginė dalis, ir kas galėtų būti mokama akcijomis/opcionais. Metinius bonusus laikysiu atlyginimo dalimi.

NFQ (52k – 84k)

Moka bonusus, atlyginimai augo. ~3900 (alga) + 5900 (bonus) /12 = 4391/mėn, arba ~52600 per metus.

Pagal dabartinius skelbimus, seniorui siūlo iki 7000/mėn. Tai padidinkim suvidurkintus duomenis – sakykim galima tempti iki 84k per metus.

Nors čia abejočiau – net metinis bonusas netempia viršutinio siūlomo mėnesino rėžio. Nebent ten dirba daug junior lygio žmonių, tempiančių vidurkius žemyn (šiuo metu juniorams skelbimų nėra), arba egzistuoja labai didelė nelygybė, kas irgi pasitaiko. Arba čia total compensation ir galbūt trečdalį atlyginimo moka opcionais. Vėlgi, abejočiau dėl akcijų/opcionų, nes kiek žinau jie pagrinde outsourcina.

NFQ
WIX (54k – 96k)

Nesimato bonusų, bet atlyginimai augo. Imkim vėliausio mėnesio: ~4500/mėn arba ~54000 per metus.

Skelbimuose siūlo iki 8000/mėn su prierašu kad čia total compensation, kas reiškia kad dalį sudarys akcijos. Tebūnie 96k per metus total compensation.

Mano spėjimas: pinigais – 54-60k, likę 36k – akcijomis. Čia privalumas yra tas, kad WIX akcijos yra likvidžios – jas galima parduoti rinkoje. Todėl čia netgi linkčiau užskaityti visą 96k sumą prie piniginės dalies.

Slidus reikalas su akcijomis yra tas, kad jų vertė čia smarkiai susvyravo – kas 2021 metais pasirašė sutartis, dabartinėmis kainomis daugiau nei pusę akcijinės dalies “pralošė”.

WIX
Devbridge (50k – 74K)

Skelbimų rėžiai:

  • mid level – 30k-50k per metus
  • senior – 45k-74k per metus

Statistika stabili – ~4000/mėn plius dosnūs (~5x mėnesinio atlyginimo) bonusai: 4000+22000/12 = 5833/mėn arba ~70000 per metus.

Čia viskas stabiliai ir viskas aišku – tik cash dalis. Nežinau ar jie siūlo kažką ant viršaus ne pinigų pavidalu.

DevBridge
Uber (~112k)

Moka ~2.5X atlyginimo metinius bonusus, tai imkim bendrai: ~7700/mėn atlyginimas + ~20000 bonusas = 7700+20000/12 = 9366/mėn, arba ~112400 per metus.

Čia tik atlyginimas, Uberis tikrai duoda akcijų paketą prie algos, tad total compensation gali būti 20k-30k ar net daugiau didesnis – 130k-140k+.

Uberio akcijos yra likvidžios, tad bendras rezultatas visai neblogas.

Pastaba: Uberis žada uždaryti savo programuotojų padalinį Vilniuje kažkada 2023 vasarą. Tad naujų žmonių kogero nepriims. O esami sėkmingai susirinks pavasarinius bonusus ir tada leisis į medžioklę.

Iš nuogirdų: Vilniuj programuotojai gerai dirbo, bet už Vilniaus menedžeriai nesugebėjo menedžint nuotoliniu būdu. Vilniuje žmonės norėjo dirbti darbą, o ne menedžint. Todėl vietoj to, kad menedžeriai, nesugebantys menedžint save pasiliosuotų, nusprendė uždaryti visą centrą Vilniuje. Oh well.

Uber
Vinted (42K – 120K)

Vinted rekvizitai nieko gero neparodys, nes ten kiek plačiau profesijos pasiskirstę, ne vien programuotojai. Žiūrint į jų darbo skelbimus, seniorui siūlo nuo 3500/mėn iki 8560/mėn, staff lygio 7.8k-11k/mėn. Manykim, kad galima uždirbti iki ~120k per metus.

Vinted tikrai duoda opcionų, tad neaišku ar siūlomam atlyginime nurodyta total compensation, ar tik cash dalis.

Revolut (66k – 96k)

Rekvizitai nieko įdomaus nerodo.

Lead programuotojo rėžiai darbo skelbime – 5500 – 7900 per mėnesį, arba 66k – 96k per metus.

Revolut tikrai siūlo opcionus. Žiūrint į atlyginimo rėžius manyčiau kad opcionai čia neįtraukti. Tačiau Revolut akcijos nėra likvidžios ir opcionų dalis vis dar yra loterija.

kevin. (48k – 60K)

Rekvizitai sulferuoja, kad atlyginimai čia vis auga – šiom dienom eina link 4000-5000/mėn, arba 48k-60k per metus.

Tačiau įdomiau yra jų darbo skelbimuose, kur senior pozicijos rėžis yra nurodomas 6k-15k/mėn! 72k-180k per metus. Įtariu kad čia gali būti total compensation ir jie tiesiog pateikia tai kaip atlyginimo rėžį. O čia vis dar yra startupas, dirbantis nuostolingai, tad siūloma opcionų vertė greičiausiai bus išgalvota.

kevin.

Bendrai paėmus

Rėžiai gan platūs:

  • Mid: 30k-70k per metus.
  • Senior: 70k – 120k+ per metus.

Viršutinės ribos atrodo visai patraukliai. Patyrusiam programuotojui vietinėje rinkoje peržengti šešių figūrų ribą yra labai realu.

Iš asmeninės patirties galiu patvirtinti – skaičiai realūs. Esu kalbėjęsis ir su aukščiau minėtomis įmonėmis ir su nepaminėtomis, esu praėjęs interviu ir gavęs pasiūlymų. Dar 2018 metais esu gavęs 100k pasiūlymą (100k cash + 30k opcionais) iš vienos Lietuvoje veikiančios užsienio įmonės ir tai buvo smarkiai daugiau nei tuomet (ir šiandien) skelbti rėžiai. Tad 100k+ pinigais šiandien yra tikrai ne stebuklai. Netgi sakyčiau toks minimumas, į kurį šiandien reiktų taikytis, priskiriant savo gebėjimus ir patirtį prie above mid-level.

Pradedančiajam tiek nepasiūlys, prireiks laiko. Yra būdų pradedančiajam tą kelionę paspartinti, bet apie juos rašysiu vėliau. Taip pat yra daug patyrusių programuotojų, kurie tos ribos taip ir neperžengia. Apie tai irgi vėliau.

,

One response to “Kiek uždirba programuotojai?”

  1. Devbridge bonusai paprastai būna antras atlyginimas, šiais metais įmonė buvo nusipirkta Cognizant’o, tai padarė kiek metų dirbti tiek kartų gali gauti algos. Šiaip algos nepasakyčiau, kad didelės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *